Strona główna » O systemie Oceny Kształtującej

O systemie Oceny Kształtującej

Data dodania: 20-05-2023


Ocenianie kształtujące to system nauczania oparty na  ciągłym doskonaleniu procesów uczenia się dzięki szybkiej informacji zwrotnej, a jego wynikiem są wartościowe, szkolne doświadczenia uczniów i uczennic, którzy zdobywają wiedzę w nieopresyjnym, przyjaznym  środowisku.

Najważniejsze zalety nauki trybem Oceny Kształtującej

Zapamiętywanie informacji: Nauka w trybie oceny kształtującej pozwala na szybsze zapamiętywanie informacji dzięki częstym powtórzeniom i sprawdzaniu wiedzy.
Poprawa motywacji: Częste, ale łagodne oceny poprawiają motywację uczniów do nauki i chęci do zdobywania wiedzy.
Sprawiedliwość: Uczniowie mają więcej szans na poprawienie oceny, ponieważ wykonywane są liczne zadania, a oceny końcowe nie są zależne od jednego, dużej wagi testu lub pracy klasowej.
Poprawa wyników: Częste oceny pozwalają na monitorowanie postępów uczniów i szybsze reagowanie na pojawiające się trudności, co z kolei prowadzi do poprawy wyników w nauce.
Redukcja stresu: Dzięki nieregularnym formom oceniania, a nie tylko testom lub pracom klasowym, uczeń nie jest narażony na stres związany z jednym, ważnym egzaminem.
Różnorodność metod nauki: Nauka w trybie oceny kształtującej pozwala na zastosowanie różnorodnych metod, w tym gier edukacyjnych, pracy w grupach, dyskusji, które poprawiają efektywność nauki.
Kształtowanie umiejętności: Okresowe oceny zachęcają uczniów do nabywania nowych umiejętności i rozwijania swojego potencjału.
Poprawa feedbacku: Częste oceny pozwalają na szybsze i skuteczniejsze udzielanie feedbacku, co z kolei prowadzi do szybszej poprawy popełnionych błędów.

Przejdź do strony głównej
 • Visart Katarzyna Jacobson
 • Sklep Dwakoty
  ul. Niekłańska 35
  03-924 Warszawa
  NIP: 5261353556
 • Telefon226178989
 • Godziny działania sklepucodziennie 10;00 - 18;00, w soboty 09;00 - 14;00
 • Kod QR - Visart Katarzyna Jacobson
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu