Bajki baletowe: Pulcinella

38,90 zł

Producent: Studio Blok
Kod: 07909
EAN: 9788393858408
ISBN/ISSN: 978-83-938584-0-8
Wysyłka:48 godzin
Waga:0.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Autorzy: Tadeusz Rybicki, Katarzyna K. Gardzina-Kubała

Poznajcie Pulcinellę - słynnego artystę, ofiarę własnej popularności. Zabawne wydarzenia, których jest uczestnikiem - gonitwy, bójki, maskarady, sprzeczki - pokazują jego spryt i przebiegłość. Pojawi się nawet kilku małych Pulcinelli, lecz zostaną przepędzeni, bo tylko on jest prawdziwy!

W tej książce znajdziesz:

  • bajkę opowiadającą libretto baletu,
  • gawędę o sztuce baletowej,
  • noty o twórcach baletu Pulcinella,
  • słowniczek pojęć baletowych,
  • tablice edukacyjne o tradycyjnych postaciach komedii dell'arte.

Bajki Baletowe to seria książek dla dzieci, która w ciekawy i przystępny sposób wprowadza czytelnika w świat baletu. Kolejne tomy przedstawiają najbardziej znane balety do muzyki sławnych kompozytorów, takie, jak Jezioro Łabędzie, Dziadek do orzechów i Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego, Kopciuszek i Romeo i Julia Siergieja Prokofiewa, Coppelia Léo Delibesa czy Don Kichot Ludwiga Minkusa. Wspólne czytanie Bajek Baletowych zachęca rodziców i dzieci do wybrania się razem do teatru i podziwiania na scenie niezwykłych przedstawień baletowych, o których opowiadają książki.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.