Bajki baletowe: Don Kichot

34,90 zł

Producent: Studio Blok
Kod: 06720
EAN: 9788392717393
ISBN/ISSN: 978-83-927173-9-3
Wysyłka:48 godzin
Waga:0.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Autor: Tadeusz Rybicki, Katarzyna K. Gardzina-Kubała

Dziewiętnastowieczne baletowe divertissement do muzyki Ludwiga Minkusa. Kitri i Basilio, zakochochani z Barcelony, dzięki Don Kichotowi mogą być razem. Wydarzenia dzieją się w malowniczej hiszpańskiej scenerii. Motywy z powieści Miguela de Cervantesa są pretekstem do odtańczenia przez bohaterów wielu pełnych wdzięku, zabawnych, a czasem groteskowych scen. Jak w innych tomach serii znajdziesz tu:

  • bajkę opowiadającą libretto baletu,
  • gawędę o sztuce baletowej,
  • noty o twórcach baletu Don Kichot,
  • słowniczek pojęć baletowych,
  • tablice edukacyjne z kostiumami tańców charakterystycznych.

Bajki Baletowe to seria książek dla dzieci, która w ciekawy i przystępny sposób wprowadza czytelnika w świat baletu. Kolejne tomy przedstawiają najbardziej znane balety do muzyki sławnych kompozytorów, takie, jak Jezioro Łabędzie, Dziadek do orzechów i Śpiąca królewna Piotra Czajkowskiego, Kopciuszek i Romeo i Julia Siergieja Prokofiewa, Coppelia Léo Delibesa czy Don Kichot Ludwiga Minkusa. Wspólne czytanie Bajek Baletowych zachęca rodziców i dzieci do wybrania się razem do teatru i podziwiania na scenie niezwykłych przedstawień baletowych, o których opowiadają książki.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.